Jesteś tutaj

Koncert "Wiosna z Fryderykiem" w COI Gliwice

Szanowni Państwo!

W dniach 24 i 31/03/2019 roku w kaplicy Centrum Onkologii na II piętrze odbędą się koncerty w ramach "Wiosny z Fryderykiem".

MACIEJ KUŁAKOWSKI – student Kronberg Academy w klasie prof. Wolfganga Emanuela Schmidta oraz  Akademii Muzycznej  w Gdańsku w klasie dr Marcina Zdunika. Laureat Konkursu Królowej Elżbiety w Brukseli, zdobywca I nagrody oraz nagrody specjalnej na
X Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. W 2014 zdobył prestiżową nagrodę "Landgraf von Hessen Preis" oraz Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzyki XX i XXI wieku w Radziejowicach. Wielokrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureat konkursu Młoda Polska.
Koncertował w wielu krajach Europy i świata. Wystąpił na koncercie inaugurującym działalność Europejskiego Centrum Muzyki w Lusławicach pod batutą Krzysztofa Pendereckiego. Od 2015 r. jest członkiem Tria im. Wiłkomirskich z którym nagrał płytę
z utworami Antona Arensky'ego (DUX).
Gra na wiolonczeli Charlesa Gaillarda z 1867 roku wypożyczanej przez fundację Deutsche Stiftung Musikleben.
 
 
MICHAŁ SZYMANOWSKI –
ukończył Akademię Muzyczną w Bydgoszczy w klasie prof. Katarzyny Popowej-Zydroń oraz dyrygenturę w klasie Zygmunta Rycherta. Obecnie pełni funkcję asystenta w Akademii  Muzycznej w Bydgoszczy i w Łodzi. Jest laureatem m.in.: Konkursu Mozartowskiego w Akwizgranie (2016), im. Fryderyka Chopina w Daegu w Korei (2015), im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie (2012), im. Ignacego Jana  Paderewskiego w Bydgoszczy (2010), Pamięci Horowitza w Kijowie (2007) i Ogólnopolskiego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2015, 2008).
Występował z recitalami oraz w programach symfonicznych w Polsce, Europie (m.in.  Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Francji, Anglii, Belgii, Szwajcarii), Azji (Japonia, Korea, Hongkong) oraz w USA, Brazylii, Argentynie, Wenezueli. Koncertował w Pałacu Narodów ONZ w Genewie i w Auli Pawła VI w Watykanie (koncert dla Benedykta XVI). Gościł na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych, m.in. „Chopin i Jego Europaˮ. Nagrał 2 płyty
z utworami Chopina, Paderewskiego,  Szymanowskiego i Józefa Wieniawskiego (wyd. CD Accord) - wysoko ocenione przez krytykę, a w jednej z recenzji napisano: „Niepospolity talent, po którym można wiele oczekiwać".
 
 
POLONEZ  ZNACZY POLSKI
24 marca 2019, godz.16.00
 
W programie utwory Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki

 
KRZYSZTOF KSIĄŻEK - absolwent Akademii Muzycznych w Krakowie i Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Stefana Wojtasa. Jest laureatem m.in. Konkursu im. Fryderyka Chopina we Lwowie (2010), Konkursu im. Ignacego Jana Paderewskiego w Los Angeles (2013), Międzynarodowego Konkursu im I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy (2013), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Chopina w Warszawie ( 2013), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Haliny Czerny-Stefańskiej
w Poznaniu (I nagroda w r. 2017). Półfinalista i laureat dwóch nagród pozaregulaminowych XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Chopina w Warszawie oraz laureat I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych. Koncertował w Europie, USA, RPA, Chinach i Japonii.
W swoim dorobku ma 3 płyty, m.in. z nagraniami na kopii warszawskiego instrumentu historycznego Buchholtza z ok. 1825 r.  Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2014 roku otrzymał stypendium ufundowane przez Krystiana Zimermana. Występuje często w duecie fortepianowym ze swoją żoną Agnieszką Zahaczewską-Książek.
Jest reprezentowany przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.
 
  
ARYSTOKRACI ŚWIATA DZWIĘKÓW
31 marca godz.16.00
 
W programie utwory Fryderyka Chopina i Wolfganga Amadeusza Mozarta