Jesteś tutaj

Komunikat prasowy dot. uroczystości oddania do użytku akceleratora EDGE

Szanowni Państwo,
 
Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach ma zaszczyt zaprosić na uroczystość oddania do użytku akceleratora EDGE Radiosurgery System - pierwszego w Polsce w pełni kompleksowego narzędzia do radiochirurgii i radioterapii. Uroczystość oddania do użytku i prezentacja EDGE Radiosurgery System odbędzie się 18 maja 2017 r. o godz. 11:00 w Zakładzie Radioterapii CO-I w Gliwicach.
 
Kompleksowość, najwyższa precyzja, najkrótszy czas naświetlania -  tak najprościej można scharakteryzować to najnowocześniejsze urządzenie zaprojektowane przez Varian Medical Systems, które służy do zabiegów ablacji radiochirurgicznej w schorzeniach onkologicznych  i nieonkologicznych, w dowolnej lokalizacji w ciele pacjenta.

System EDGE realizuje napromienianie w najkrótszym czasie spośród wszystkich dostępnych na rynku urządzeń i z najwyższą precyzją dostępną przy aktualnym stanie rozwoju technologii medycznych. Błyskawiczne, kilkuminutowe napromienianie daje pacjentowi maksymalny komfort a precyzja urządzenia pozwala lekarzom trafić szybko i najcelniej w chorą tkankę oszczędzając zdrową tkankę. 
 
Choroby nowotworowe – największe wyzwanie współczesnej medycyny
 
Według prognoz Polskiego Towarzystwa Onkologicznego w ciągu najbliższych 10 lat liczba nowych zachorowań na nowotwory wzrośnie o ok. 25%, a nowotwory staną się pierwszą przyczyną zgonów w Polsce. Radioterapia jest natomiast drugą po leczeniu chirurgicznym, któremu skuteczne wyleczenie zawdzięcza ok. 22 proc. ogółu chorych w UE,  najskuteczniejszą metodą leczenia stosowaną w onkologii.

Mając świadomość tych alarmujących danych Centrum Onkologii -Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach podejmuje działania we wszystkich obszarach swojej działalności, których celem jest zwiększenie skuteczności i efektywności leczenia pacjentów dotkniętych chorobą nowotworową.

Zakup systemu EDGE jest kolejnym krokiem podejmowanym przez Instytut na drodze do jak najskuteczniejszego leczenia pacjentów nowotworowych. Dzięki nowemu systemowi lekarze gliwickiego Centrum Onkologii  uzyskali nowe możliwości w wyborze najkorzystniejszej terapii dla pacjentów o najbardziej skomplikowanym przebiegu choroby nowotworowej.   
 
 
Z  poważaniem
dr n. med. Aleksander Zajusz
Kierownik Przychodni Przyklinicznej
Pełnomocnik Dyrektora ds. ZSZ
Rzecznik Prasowy