Jesteś tutaj

Fundacja Jazzu Tradycyjnego - Happy Jezz for Onco - koncert 26 sierpnia 2018

Fundacja Jazzu Tradycyjnego organizuje kolejny koncert na terenie Instytutu Onkologii w Gliwicach.

Hotsy Totsy Five (Republika Czeska)
Zwycięzca I Międzynarodowego Turnieju Jazzowych Tradycjonalistów w Gliwicach (2016). Zespół założony w 2002 roku i znany też jako Teens Jazzband Velké Losiny. To młody zespół koncentrujący się na autentycznej jazzowej interpretacji lat 20, 30-stych. Zespół brał udział w wielu festiwalach jazzowych, w programach telewizyjnych radiowych, oraz współpracował z wieloma znanymi muzykami jazzowymi. Jednym z największych sukcesów zespołu jest regularne uczestnictwo w Birmingham Jazz Festival (od 2010 roku). Od 2009 roku organizuje programy poświęcone legendom jazzu, takim jak: L. Armstrong, B. Holiday, B. Beiderbecke, A. Hanshaw, J. Teagarden, S. Bechet, B. Goodman, etc.
Skład zespołu: Iva Blažková (lider, śpiew, fortepian, kazoo), Michael Chomiszak (trąbka), Jan Blažek (puzon), Antonín Kubíček (klarnet), Jindřich Lavička (gitara, banjo).
 
Traditional Didie Stompers (Słowacja)
Pierwotnie zespół składał się z muzyków wywodzących się z różnych stylistyk muzycznych, którzy jednak całkowicie wrócili do korzeni jazzu tradycyjnego. Zespół uczestniczył w prestiżowych festiwalach w Saint Raphael i w Dreźnie, a także Riverboat Jazz Festival Silkeborg, Bratysława Jazz Days w Bańskiej Bystrzycy, Hradec Králové i Festiwalu Dixielandowym w Salgótarján. Oprócz festiwali wystąpił w prawie każdym kraju Unii Europejskiej. Z legendą słowackiej muzyki Janą Kocianovą zagrał ponad 50 koncertów w Danii. Ciekawostką jest próba wprowadzenia koncertu zespołu do Księgi Rekordów Guinnessa na Festiwalu Dixieland w Salgótarján, gdzie muzycy pozostawali bez przerwy na scenie dokładnie 17 godzin i 45 minut.
Skład zespołu: Richard Novotny (lider, puzon), Henrich Gondas (trąbka, śpiew), Miroslav Popradi (klarnet, saksofon), Atila Atlas (gitara), Samuel Juras (perkusja), Andrej Bahleda (tuba).