Jesteś tutaj

Otwarcie rejestru STOPSTORM i prezentacja animacji

Otwarcie rejestru STOPSTORM i prezentacja animacji

Pierwszy ogólnoeuropejski rejestr leczenia za pomocą radioterapii stereotaktycznej (STAR) jest już otwarty! STOPSTORM przyjmuje obecnie dane od naszych 30 organizacji partnerskich z 8 krajów europejskich. W późniejszym czasie rozszerzymy badanie na jeszcze więcej ośrodków w całej Unii Europejskiej.

Celem STOPSTORM jest zebranie danych od ponad 300 pacjentów do 2025 roku. Dane te pozwolą ustalić wskazania, bezpieczeństwo i skuteczność STAR w leczeniu częstoskurczu komorowego.
 
Na czym polega leczenie metodą STAR? STAR to nieinwazyjna technika radioterapii stosowana w leczeniu groźnych dla życia zaburzeń rytmu serca pod postacią czestoskurczu komorowego określanego skrótem VT. Podobna technika radioterapii jest stosowana od dekady w leczeniu raka płuc. Zastosowanie STAR do leczenia zaburzeń rytmu serca jest stosunkowo nowe i choć wczesne wyniki są obiecujące, wciąż trzeba się więcej dowiedzieć o długoterminowych efektach leczenia. Dlatego STOPSTORM stworzył ogólnoeuropejską bazę danych, aby lepiej zrozumieć bezpieczeństwo i skuteczność leczenia.

Dowiedz się więcej o leczeniu STAR obejrzyj animację: https://youtu.be/8HiBSfgWCbQ
 
Projekt ten otrzymał dofinansowanie z programu Unii Europejskiej „Horizon 2020” w zakresie badań i innowacji na podstawie umowy o dofinansowanie nr 945119.