Jesteś tutaj

​Wizyty diagnostyczno-terapeutyczne w Centrum Chorób Piersi

Wizyty diagnostyczno-terapeutyczne w Centrum Chorób Piersi
 
Uprzejmie informujemy, że w związku z pandemią koronawirusa Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Piersi zachęca Pacjentów do korzystania z telekonsultacji oraz zapoznania się z poniższymi zasadami.
  • Planowe wizyty kontrolne (u chorych po wcześniejszym leczeniu raka piersi) zostały zawieszone – prosimy Pacjentów, aby nie zgłaszali się do Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach w umówionym wcześniej terminie. Do wszystkich Pacjentów przesłany został sms z informacją o odwołaniu wizyty. Jeśli nie otrzymaliście Państwo takiej informacji, prosimy o kontakt z naszym call center (tel. 278 88 88) w celu aktualizacji numeru telefonu.
  • Pacjentów, którzy mieli zaplanowaną wizytę między 13. marca a 10 kwietnia 2020 roku, prosimy o oczekiwanie na kontakt z naszej strony – udzielimy im teleporady, a w razie potrzeby zaprosimy na wizytę do Narodowego Instytutu Onkologii. O nowym terminie teleporady będziemy informować telefonicznie lub za pośrednictwem sms.
  • Wizyty związane z diagnostyką raka piersi – dla Pacjentów, którzy nie mają jeszcze rozpoznania lub z leczeniem raka piersi – dla Pacjentów, którzy są w trakcie terapii, odbywają się planowo. 1-2 dni przed terminem wizyty skontaktuje się z Państwem pracownik Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach, by ją potwierdzić. Bardzo prosimy o przekazanie pracownikowi Instytutu szczegółowych informacji o wszystkich dolegliwościach, potrzebnych lekach, konieczności wystawienia zwolnienia lekarskiego, ale też o ewentualnym kontakcie z osobą zakażoną koronawirusem. Jeśli lekarz – na podstawie dokumentacji, oceny sytuacji i potrzeb Pacjenta – uzna, że wizyta nie jest konieczna, udzieli Pacjentowi teleporady.
  • Pacjentów, którzy zaobserwują u siebie jakieś niepokojące objawy w związku z chorobą nowotworową lub jej leczeniem, a nie mają w najbliższym czasie zaplanowanej wizyty, prosimy o kontakt z naszym call center (tel. 32 278 8888) w celu ustalenia jej terminu.
  • Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, w przypadku objawów, które mogą świadczyć o zakażeniu koronawirusem (wysoka gorączka, kaszel, duszności), należy skontaktować się z najbliższą Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną.